Exkurzní den na Betlémské

Dne 12.4.2023 se žáci tříd 3. A, 3. B, 3. C, 4. A, 4. B v doprovodu svých třídních učitelů a vyučujících praxí zúčastnily školní exkurze do mladoboleslavského závodu ŠKODA Auto – automobilky, která má téměř stotřicetiletou nepřerušenou výrobní tradici. Každý měl možnost nahlédnout do zákulisí výroby osobních automobilů. Konkrétně se jednalo o komentovanou prohlídku lisovny a svařovny, žáci měli možnost pozorovat průběh vzniku automobilových karoserií na moderních a plně automatizovaných pracovištích od pásu plechu po hotový výrobek.

Po skončení exkurze v závodu ještě absolvovali prohlídku exponátů v Škoda muzeu, kde jsou vystavené exponáty automobilů vyráběných v závodu od jeho vzniku v r. 1895.

Dne  12.4.2023 v rámci Exkurzního dne se účastnila třída 3L ve společnosti 3D Wiser, která tu působí od roku 2014 v Praze. Tato společnost se rozvíjí na trhu 3D technologií, které využívají designéři, návrháři, konstrukční týmy a automobilové společnosti. Firma předvedla možnost 3D tisku, žáci si mohli vyzkoušet přímo ve firmě namodelovat daný formát. Firma se v rámci Exkurzního dne velmi žákům věnovala. Exkurze byla velmi přínosná pro jejich obor, který studují. 

 
třídní učitelka  Mgr. Jiřina Tellerová a vyučující  Ing. Jiří Tomáš

 
Vyjádření žáka :
 
Školní exkurzní den 3.L, kdy jsme navštívili podnik 3D Wiser, byl úžasný zážitek pro naši třídu. Bylo fascinující vidět, jak se technologie využívá v praxi a jak jsou vytvářeny nádherné 3D modely. Průvodci nám poskytli skvělé informace a odpověděli na všechny naše dotazy. Naše třída se cítila velmi inspirována a motivována k učení. Je skvělé vidět, jak tato firma podporuje vzdělávání a pomáhá studentům rozvíjet své dovednosti v oblasti technologie. Celkově to byl skvělý den, který jsme si velmi užili a jsme vděční, že jsme měli příležitost navštívit takovou inovativní společnost. 
 
Předseda třídy 3.L Sýkora Pavel 
 

V rámci exkurzního dne 12. 4. 2023 se třída 1.B zúčastnila prohlídky pracoviště společnosti ČSA Technics na Letišti Václava Havla. Součástí prohlídky byla úvodní prezentace o historii a zaměření společnosti. Poté následovala vlastní prohlídka hangáru F, kde dochází k tzv. těžké části oprav letounů. Žáci a jejich dozor měli možnost vidět detaily rozebraných motorů, klapek, navigačních zařízení. V prostoru právě probíhala oprava několika boeingů a airbusů. Nešlo tedy pouze o teoretické poznatky, ale zejména o praktickou ukázku práce strojaře s důrazem na veškerou dokumentaci v AJ. Žáky i jejich dozor exkurze nadchla. Kladli mnoho zvídavých dotazů, na které jim průvodci ochotně odpovídali a exkurze samotná přesáhla plánovanou délku trvání. Nabídku ze strany ČSA Technics v rámci praxí pro naše žáky jistě někteří využijí.

Kateřina Týčová – třídní učitelka

Hledat text

Anketa

Kde jste se dozvěděli o naší škole?

Aktuality

TŘÍDNÍ SCHŮZKA RODIČŮ BUDOUCÍCH PRVNÍCH ROČNÍKŮ

23. květen 2024

TŘÍDNÍ SCHŮZKA RODIČŮ BUDOUCÍCH PRVNÍCH ROČNÍKŮ (školního roku 2024/2025) SE BUDE KONAT V ÚTERÝ DNE 18. 6. 2024 V 17:30 HODIN V BUDOVĚ ŠKOLY.   RODIČE ŽÁKŮ TECHNICKÉHO LYCEA PŘINESOU S SEBOU VYPLNĚNOU PŘIHLÁŠKU NA DRUHÝ CIZÍ JAZYK.   Přihláška na druhý cizí jazyk   Německý jazyk   Španělský jazyk

Číst dál...

Nabídka zaměstnání - odborný pracovník podpory prodeje

23. květen 2024

Firma  WEMAC   hledá  Odborného pracovníka podpory prodeje ve své firmě, která se zabývá odsáváním a filtrací v průmyslových provozech.     Odborný pracovník podpory prodejeDynamicky se rozvíjející rodinná firma se sídlem na Praze 8, která je na trhu přes 25 let a patří mezi lídry segmentu ekologických...

Číst dál...

DRUHÉ KOLO SPŠS BETLÉMSKÁ OTEVÍRÁ PRO OBOR:

21. květen 2024

DRUHÉ KOLO SPŠS BETLÉMSKÁ OTEVÍRÁ PRO OBOR:   A/ STROJÍRENSTVÍ = 9 míst B/ INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE = 1 místo

Číst dál...

Slavnostní předání maturitních vysvědčení

06. květen 2024

Slavnostní předání maturitních vysvědčení proběhne 13. 6. 2024 v 09,00 hodin v Betlémské kapli. Zveme všechny rodiče a příbuzné maturantů, kteří se rozloučí se středoškolskou části své hodnotné životní pouti. Zároveň zveme všechny kantory, kteří se na ní podíleli. 

Číst dál...

Nabídka zaměstnání ve firmě NEREZ ŠKORPA

06. květen 2024

Firma NEREZ ŠKORPA  - http://www.nerez-skorpa.cz/kontakty.html nabízí zaměstnání ve své firmě.   "Jelikož jsme firma otevřená novým lidem a nápadům, mladé mozky nezatížené jsou naší krví."     Kontakt: NEREZ ŠKORPA ŠKORPA Martin, ing. Tel.: +420-602653157 Skype: skorpam www.nerez-skorpa.cz      

Číst dál...