Exkurzní den na Betlémské

Dne 12.4.2023 se žáci tříd 3. A, 3. B, 3. C, 4. A, 4. B v doprovodu svých třídních učitelů a vyučujících praxí zúčastnily školní exkurze do mladoboleslavského závodu ŠKODA Auto – automobilky, která má téměř stotřicetiletou nepřerušenou výrobní tradici. Každý měl možnost nahlédnout do zákulisí výroby osobních automobilů. Konkrétně se jednalo o komentovanou prohlídku lisovny a svařovny, žáci měli možnost pozorovat průběh vzniku automobilových karoserií na moderních a plně automatizovaných pracovištích od pásu plechu po hotový výrobek.

Po skončení exkurze v závodu ještě absolvovali prohlídku exponátů v Škoda muzeu, kde jsou vystavené exponáty automobilů vyráběných v závodu od jeho vzniku v r. 1895.

Dne  12.4.2023 v rámci Exkurzního dne se účastnila třída 3L ve společnosti 3D Wiser, která tu působí od roku 2014 v Praze. Tato společnost se rozvíjí na trhu 3D technologií, které využívají designéři, návrháři, konstrukční týmy a automobilové společnosti. Firma předvedla možnost 3D tisku, žáci si mohli vyzkoušet přímo ve firmě namodelovat daný formát. Firma se v rámci Exkurzního dne velmi žákům věnovala. Exkurze byla velmi přínosná pro jejich obor, který studují. 

 
třídní učitelka  Mgr. Jiřina Tellerová a vyučující  Ing. Jiří Tomáš

 
Vyjádření žáka :
 
Školní exkurzní den 3.L, kdy jsme navštívili podnik 3D Wiser, byl úžasný zážitek pro naši třídu. Bylo fascinující vidět, jak se technologie využívá v praxi a jak jsou vytvářeny nádherné 3D modely. Průvodci nám poskytli skvělé informace a odpověděli na všechny naše dotazy. Naše třída se cítila velmi inspirována a motivována k učení. Je skvělé vidět, jak tato firma podporuje vzdělávání a pomáhá studentům rozvíjet své dovednosti v oblasti technologie. Celkově to byl skvělý den, který jsme si velmi užili a jsme vděční, že jsme měli příležitost navštívit takovou inovativní společnost. 
 
Předseda třídy 3.L Sýkora Pavel 
 

V rámci exkurzního dne 12. 4. 2023 se třída 1.B zúčastnila prohlídky pracoviště společnosti ČSA Technics na Letišti Václava Havla. Součástí prohlídky byla úvodní prezentace o historii a zaměření společnosti. Poté následovala vlastní prohlídka hangáru F, kde dochází k tzv. těžké části oprav letounů. Žáci a jejich dozor měli možnost vidět detaily rozebraných motorů, klapek, navigačních zařízení. V prostoru právě probíhala oprava několika boeingů a airbusů. Nešlo tedy pouze o teoretické poznatky, ale zejména o praktickou ukázku práce strojaře s důrazem na veškerou dokumentaci v AJ. Žáky i jejich dozor exkurze nadchla. Kladli mnoho zvídavých dotazů, na které jim průvodci ochotně odpovídali a exkurze samotná přesáhla plánovanou délku trvání. Nabídku ze strany ČSA Technics v rámci praxí pro naše žáky jistě někteří využijí.

Kateřina Týčová – třídní učitelka

Aktuality

2.B - setkání na ČVUT

23. listopad 2023

Čtyři žáci 2.B navštívili dne 8.11. odpolední přednášku ředitele jaderné divize ČEZ Bohdana Zronka na fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Přednáška byla především o struktuře a fungování JE Temelín, doplněná o zážitky jaderného fyzika Lukáše Milisdörfera z praxe, které se týkaly různých...

Číst dál...

Ředitelské volno 27.11.2023

22. listopad 2023

PONDĚLÍ 27. 11. 2023 VYHLAŠUJE ŘEDITEL ŠKOLY ŘEDITELSKÉ VOLNO

Číst dál...

Maturitní ples 2023/2024

20. listopad 2023

Střední průmyslová škola strojnická zve všechny zájemce na tradiční maturitní a imatrikulační ples, který se koná 10. ledna 2024 od 19 hodin ve Velkém sále - Lucerna. Vstupenky lze zakoupit od 20.11.2023 9:00 hod. na tomto odkazu:  ...

Číst dál...

Lyžařský výcvikový kurz (LVK) v letošním školním roce 2023/24

24. říjen 2023

Ve dnech 14.1.2024 až 22.1.2024 proběhnou dva turnusy lyžařského výcvikového kurzu v Rakousku v Dolomitech u města Lienz.      Materiály pro rodiče Informace rodičům - I. turnus Informace rodičům - II. turnus Přihláška I. turnus Přihláška II. turnus  

Číst dál...

Studenti z Maďarska navštívili naši školu

24. říjen 2023

Dne 17.10.2023 navštívilo naši školu v rámci programu Erasmus+  10 studentů střední odborné školy z Veszprému z Maďarska se svým učitelem. Absolvovali prohlídku školy, v průběhu které měli hodně dotazů. Líbily se jim zejména odborné učebny a tělocvična s posilovnou.    

Číst dál...