Dne  21. 4. 2022 připravil Ing. Jiří Tomáš pro žáky 1. až  4. ročníků  Oboru Informační technologie tzv. Exkurzní den do firem v rámci poznání jak probíhá praxe v rámci daného oboru.

Žáci se svými třídními učiteli navštívili firmy oboru Informační technologie, kde se jim firmy velmi pěkně věnovali v rámci tohoto dne.

Zúčastnění učitelé napsali své zhodnocení tohoto dne a musíme opravdu říci, že všude byla spokojenost jak na straně firem tak žáků.

1I. pan  třídní  učitel  Vyroubal : Czech Aviation Training Centre (CATC)

Žáci byli spokojeni s danou Exkurzí a měli zájem formou dotazů k tématu. Seznámili se s fungováním CATS na LVH.

2I. pan třídní  učitel  Liszok : Řízení letového provozu

Žáci absolvovali odbornou přednášku kde ukázali a popisovali jak firma funguje, jaké mají požadavky a byl prostor  i pro různé otázky, které žáci mohli pokládat. Všechny zaujalo, že výkon této práce je velmi dobře finančně ohodnocen ale je také  vyžadována velká odpovědnost.  Žáci  měli možnost poznat jak zaměstnanci firmy pracují, místnosti kde jsou servery, vysvětlili jak moc je nutné vše bezpečnostně mít zajištěno  a umožnili žákům vidět i  řídící centrum.

3I. pan učitel Noska a třídní učitelka Pačesová : Keen Software House

Všichni žáci tohoto ročníku si nenechali ujít  tento Exkurzí den z důvodu charakteru činnosti  této firmy, kdy tvorba  SW v herním průmyslu je pro žáky zajímavá, žáci měli spoustu dotazů na vedoucího programování i personalistku firmy .

4I. paní třídní učitelka Brabcová :  IBA CZ, s.r.o.

Žáci 4. ročníku byli v této firmě seznámeni s firemní činností a připravili si pro ně velmi přínosné odborné přednášky na různé témata v oboru Informační technologie. Žákům dotazy odpovídali zaměstnanci firmy , které jim tak přiblížili danou praxi ve firmě.

Tímto bych chtěl zmíněným firmám poděkovat, že se v rámci pracovní doby věnovali žákům a jsou ochotni přispět k výchově budoucích zaměstnanců v daném oboru.

Jsme rádi, že jsme v tak“ dobrých vztazích“ a firmy nám umožňují formou Exkurzních dnů nahlédnout jak v praxi se v daném oboru pracuje což pro žáky je zajímavé a přínosné.

Ing. Jiří Tomáš, koordinátor praxí a organizátor Exkurzí pro obor Informační technologie.

Hledat text

Anketa

Kde jste se dozvěděli o naší škole?

Aktuality

Šachový přebor

20. květen 2022

Dne 12.5. se naše škola zúčastnila přeboru školních družstev v šachu. Akce organizované Pražským šachovým svazem se účastnila čtyřčlenná družstva, naši školu reprezentovali po dvou zástupcích třídy 1.I a 2.L. Účast na akci zapadá do kontextu výuky šachu na SPŠS Betlémská formou šachového kroužku a...

Číst dál...

Školní jídelna - tel. linka v provozu

20. květen 2022

Telefonní linka školní jídelny již v provozu . Záznamník stále mimo provoz, prosím o využívání přihlašování a odhlašování obědů i nadále na email - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript....

Číst dál...

Výsledky náhradního termínu přijímacích zkoušek

19. květen 2022

Obor 23-41-M/01 Strojírenství: 152 nepřijat 374 nepřijat Obor 18-20-M/01 Informační technologie: 398 přijat 503 nepřijat Obor 78-42-M/01 Technické lyceum: 151 nepřijat

Číst dál...

Přijímací řízení

19. květen 2022

Druhé kolo přijímacích zkoušek nebude otevřeno.

Číst dál...

Zpracování odvolání

17. květen 2022

V současné době zpracováváme odvolání a čekáme na výsledky žáků, kteří se účastnili náhradních termínů přijímacích zkoušek.

Číst dál...

Bobřík informatiky

12. květen 2022

V listopadu proběhla soutěž BOBŘÍK INFORMATIKY. Soutěžící vyplňují online test, ve kterém odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. V kategorii Junior soutěžilo 24 studentů a v kategorii Senior 29 studentů. Úspěšnými...

Číst dál...