Exkurzní den na Betlémské

Dne 12.4.2023 se žáci tříd 3. A, 3. B, 3. C, 4. A, 4. B v doprovodu svých třídních učitelů a vyučujících praxí zúčastnily školní exkurze do mladoboleslavského závodu ŠKODA Auto – automobilky, která má téměř stotřicetiletou nepřerušenou výrobní tradici. Každý měl možnost nahlédnout do zákulisí výroby osobních automobilů. Konkrétně se jednalo o komentovanou prohlídku lisovny a svařovny, žáci měli možnost pozorovat průběh vzniku automobilových karoserií na moderních a plně automatizovaných pracovištích od pásu plechu po hotový výrobek.

Po skončení exkurze v závodu ještě absolvovali prohlídku exponátů v Škoda muzeu, kde jsou vystavené exponáty automobilů vyráběných v závodu od jeho vzniku v r. 1895.

Dne  12.4.2023 v rámci Exkurzního dne se účastnila třída 3L ve společnosti 3D Wiser, která tu působí od roku 2014 v Praze. Tato společnost se rozvíjí na trhu 3D technologií, které využívají designéři, návrháři, konstrukční týmy a automobilové společnosti. Firma předvedla možnost 3D tisku, žáci si mohli vyzkoušet přímo ve firmě namodelovat daný formát. Firma se v rámci Exkurzního dne velmi žákům věnovala. Exkurze byla velmi přínosná pro jejich obor, který studují. 

 
třídní učitelka  Mgr. Jiřina Tellerová a vyučující  Ing. Jiří Tomáš

 
Vyjádření žáka :
 
Školní exkurzní den 3.L, kdy jsme navštívili podnik 3D Wiser, byl úžasný zážitek pro naši třídu. Bylo fascinující vidět, jak se technologie využívá v praxi a jak jsou vytvářeny nádherné 3D modely. Průvodci nám poskytli skvělé informace a odpověděli na všechny naše dotazy. Naše třída se cítila velmi inspirována a motivována k učení. Je skvělé vidět, jak tato firma podporuje vzdělávání a pomáhá studentům rozvíjet své dovednosti v oblasti technologie. Celkově to byl skvělý den, který jsme si velmi užili a jsme vděční, že jsme měli příležitost navštívit takovou inovativní společnost. 
 
Předseda třídy 3.L Sýkora Pavel 
 

V rámci exkurzního dne 12. 4. 2023 se třída 1.B zúčastnila prohlídky pracoviště společnosti ČSA Technics na Letišti Václava Havla. Součástí prohlídky byla úvodní prezentace o historii a zaměření společnosti. Poté následovala vlastní prohlídka hangáru F, kde dochází k tzv. těžké části oprav letounů. Žáci a jejich dozor měli možnost vidět detaily rozebraných motorů, klapek, navigačních zařízení. V prostoru právě probíhala oprava několika boeingů a airbusů. Nešlo tedy pouze o teoretické poznatky, ale zejména o praktickou ukázku práce strojaře s důrazem na veškerou dokumentaci v AJ. Žáky i jejich dozor exkurze nadchla. Kladli mnoho zvídavých dotazů, na které jim průvodci ochotně odpovídali a exkurze samotná přesáhla plánovanou délku trvání. Nabídku ze strany ČSA Technics v rámci praxí pro naše žáky jistě někteří využijí.

Kateřina Týčová – třídní učitelka

Aktuality

Letní sportovní kurz Kralupy nad Vltavou

26. květen 2023

Studenti si užívají pestrý sportovní program.          

Číst dál...

Datum zveřejnění výsledků 2. kola přijímacích zkoušek

26. květen 2023

Výsledky přijímacího řízení 2.kola přijímacích zkoušek budou zveřejněny buď 29.5.2023 v odpoledních hodinách, popřípadě 30.5.2023 v dopoledních hodinách.

Číst dál...

2. KOLO PŘIÍMACÍCH ZKOUŠEK

19. květen 2023

  SPŠS BETLÉMSKÁ VYHLAŠUJE 2. KOLO PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK   PŘIHLÁŠKY ODEVZDÁVEJTE – PONDĚLÍ 22. 5. 8:30 – 15:00                                                          ÚTERÝ     23. 5. 8:30 – 15:00 SOUČÁSTÍ PŘIHLÁŠKY JE:             1)  Potvrzení o zdravotní způsobilosti                                                                 2)  Protokol o výsledcích jednotné přijímací zkoušky CERMATU Uchazeči s odlišným mateřským jazykem obdrží...

Číst dál...

Úprava hodnocení

03. květen 2023

Po stížnosti rodičů došlo k procentuální úpravě hodnocení, ale úprava bodového hodnocení nemá na pořadí přijatých a nepřijatých žáků žádný vliv. Bylo dodrženo zákonné nařízení-60 % za přijímací zkoušky. Pořadí žáků se úpravou nezměnilo a rozhodnutí jsou platná.

Číst dál...