Vyhodnocení letního sportovního kurzu konaného ve dnech od 21. do 28. května 2023 v Chorvatsku

Na letní sportovní kurz (dále jen LSK), který je na naší škole organizován pro první ročníky, se z celkového počtu 140 studentů přihlásilo 120, když tři onemocněli těsně před odjezdem. Ale díky pojištění proti stornu a současně úrazovému v zahraničí dostanou celou částku zpět. Celkem se zúčastnilo tedy 84 % žáků. V letošním roce jsme letní kurz směřovali do Chorvatska, kde počasí a moře jsou lákadlem pro příjemně strávený pobyt. Výuka winserfingu a jízdě na mořských kajacích spolu s míčovými hrami a koupáním v moři byly bonusem při odpočinku a nabírání nových sil na závěr školního roku, taktéž stmelování kolektivu ve třídách i v celém prvním ročníku. Odjížděli jsme dvěma autobusy směr Zadar v podvečer v neděli a v ranních hodinách nás vítalo moře se sluníčkem v cíli. Ubytování v mobilhomech bylo nadstandartní a jídlo v restauraci v blízkosti pláže s výhledem na moře zalité sluncem bylo orientálním kořením. Výuka probíhala ve 20 členných družstvech, které se za celý týden prostřídaly. Ve čtvrtek jsme všichni jeli 100 let starou historickou lodí na celodenní výlet s obědem kolem přilehlých ostrovů. Nejlepším příspěvkem byla zastávka na malebném ostrůvku v moři, kde byla hodinová pauza s možnosti nákupu, slunění a koupání. Vrcholem byla možnost si zaskákat z obou palub, když ta horní, byla ve výšce 8 metrů. Odvážlivci skákali po nohách a ti nejlepší po hlavě, někteří zkoušeli salta vpřed a vzad, a ti nejodvážnější i dvojitá. Večer byl ve znamení procházky do přilehlého města Biograd na Moru.

Během týdne jsme každé ráno v 07,10 hodin chodili do moře, stejně jako ve 20,00 hodin večer. Plavání a skoky do moře byly příjemným zpestřením. V sobotu v 18,00 hodin jsme nasedli do autobusu a vydali se na cestu zpět. Nejdříve jsme se však zastavili v Bille a Cauflandu nakoupit něco na zub a následně jsme vyrazili na 11 hodinový návrat. V Praze jsme byli přesně na čas. Pár malých odřenin a poranění nám nemohlo zkazit dobrý pocit z letního kurzu, který byl něčím jiným, než jsme byli zvyklí. Všichni při odjezdu byli spokojeni a chtěli by jet ještě jednou. ….

LSK splnil všechny vytýčené cíle a byl přínosem pro sportovní výkonnost a vytvoření kolektivu. Seznámili se a někteří se naučili novým sportům a všichni se zdokonalili  v plavání. K tomu přispěla i účast dobře vybraných kantorů, když někteří byli třídní učitelé. Děkujeme všem účastníkům za bezvadný týden.                 

 vedoucí LSK             

 PaedDr. Vladislav Liszok