tisk

Aktuality

Soutěž Kostka - výsledky 9. ročníku soutěže

Devátý ročník soutěže Kostka se uskutečnil v pondělí 25. 11. 2019.

Naším cílem bylo oslovit technicky nadané žáky a žáky, kteří se rozhodují o volbě povolání a mají vztah k technice. Žáci měli v průběhu soutěže za úkol vyrobit během dvou vyučovacích hodin hrací kostku z materiálu dural. Při hodnocení jsme kladli důraz na přesnost, provedení a kvalitu vyrobené kostky. Soutěže se zúčastnilo celkem 82 soutěžících, z toho 32 dívek. Na prvním místě se shodným počtem bodů 39, se umístili Filip Kořínek ze ZŠ a MŠ Ústavní a Agáta Hyrešová ze ZŠ Křesomyslova. Třetí místo získala Nela Gangnusová ze ZŠ Barrandov II, která měla 38 bodů. Každý soutěžící obdržel plastové posuvné měřítko a nejlepší soutěžící budou přijati  ředitelem školy Ing. Miroslavem Žilkou, CSc., který jim předá diplomy a věcné ceny. 

       Vítězslav Krontorád

     Vedoucí školních dílen

 

Polytechnická hnízda

V pátek 25.10.2019 byla na naší škole slavnostně zahájena výuka v rámci projektu polytechnických hnízd. První výuky se zúčastnili žáci 9.třídy ze ZŠ u svatého Štěpána se svými učiteli.

Jde o projekt zaměřený jednak na  podporu zájmu žáků ZŠ o technické vzdělávání a propagaci řemeslných a technických oborů. ale také pro učitele ZŠ, kteří si zde mohou vyzkoušet a získat kompetence pro výuku na  své škole. 

Nově vytvořené učebny jsou přizpůsobeny jak k výuce mechaniky, tak i robotiky. V mechanické učebně si žáci mohou pod vedením učitelů vyrobit různé předměty z kovu či ze dřeva. Robotika se vyučuje pomocí robotických stavebnic.

 

  Vítězslav Krontorád

Vedoucí školních dílen

 

Podzimní prázdniny

Ve dnech 29. a 30.10.2019 jsou podzimní prázdniny. 31.10.2019 a 1.11.2019 je ředitelské volno.

Uzavření sekretariátu

V pátek dne 1.11.2019 bude sekretariát školy z provozních důvodů uzavřen.

Copyright © 2019 - SPŠS Betlémská, All rights Reserved

TOPlist